عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

1-1-1: جایگاه جغرافیایی شهر بندر انزلی

جایگاه ریاضی: شهر بندر انزلی که تنها نقطه شهری شهرستان بندر انزلی می‌باشد در طول‌های جغرافیایی ” 07 ’22 °49 تا” 05 ’33 °49 شرقی و عرض‌های جغرافیایی ” 49 ’27 °37 تا ” 44 ’29 °37 شمالی گسترده شده می باشد.

جایگاه نسبی: این شهر در سرتاسر طول شمالی خود به دریای خزر محدود می باشد و سراسر طول جنوبی آن به مزارع و تالاب انزلی منتهی می گردد. همچنین از جهت غرب به دهستان چهار فریضه و از جهت شرق به دهستان لیچارکی حسن‌رود محدود شده می باشد (نقشه شماره 3-1). این شهر از دو منطقه انزلی (شبه جزیره) و غازیان در باریکه خشکی میان دریا و تالاب و چندین جزیره و محله تشکیل شده می باشد. شهر بندر انزلی، بزرگترین و اولین بندر در شمال کشور ایران می‌باشد و فاصله آن تا تهران در حدوده 380 کیلومتر و تا شهر رشت (مرکز استان گیلان) 40 کیلومتر و تا اولین فرودگاه (فرودگاه سردار جنگل رشت) 35 کیلومتر می‌باشد. جایگاه بندری این شهر و امکان ارتباط بازرگانی با کشورهای آسیای میانه، شرایط ممتازی را برای آن در استان گیلان فراهم آورده می باشد. همچنین در سال‌های اخیر با احداث منطقه ویژه اقتصادی در این شهر، توانمندی‌های اقتصادی آن در سطح منطقه بسیار افزوده شده می باشد. برخورداری شهر از سواحل زیبای دریای خزر در شمال شهر و برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و مناظر و چشم‌اندازهای مفرح در بخش جنوبی شهر یعنی تالاب انزلی، این شهر را به یکی از قطب‌های مهم جذب توریست در استان گیلان تغییر داده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد