عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1: مزایای این پروژه

1ـ دست یافتن به طرح­های توسعه شهری مترقی و تهیه زمین کافی جهت توسعه­های جدید مسکونی.

2ـ تاسیسات زیربنایی و خدمات عمومی شهری همچون راه، پارک، کانالها و رودخانه ها، فضاهای آموزشی، فضاهای اداری و تاسیسات آب لول ه کشی و دفع فاضلاب و گاز رسانی می تواند بصورت موثر و اقتصادی و بدون صرف هزینه جهت تامین زمین برای آنها بهسازی شده وگسترش یابند.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

3ـ حفظ ساکنین بومی محلات : با سهیم کردن مالکها در هزینه هاو بازگرداندن قطعات تفکیکی به آنها به یک روش منصفانه ساکنین محلی می توانند زندگی عادی خود را در محله هایی که متعلق به آن هستند، ادامه دهند.

4ـ مالکین هزینه­های توسعه را به تساوی پرداخت و مزایای آن را نیز به تساوی دریافت می­نمایند، بدون اجرای پروژه تعدیل در طرحهای توسعه شهری هزینه ها و یا مزایای حاصل از طرح توسعه به گونه منصفانه و مساوی بین مالکین تقسیم نمی­گردد، به گونه مثال تمام مالکینی که در محدوده خیابانهای احداثی، فضاهای سبز و مراکز محله پیش­بینی­شده در طرح قرار می گیرند، مجبور به فروش ملک خود و رفتن از محدوده هستند، در نتیجه از مزایای بهسازی محیط شهری بهره­ای نمی­برند، این در حالیست که در نتیجه پیاده شدن طرح، یک ملک که قبلاً در پشت جبهه بوده، در جایگاه مکانی و فضایی
ویژه­ای قرار می­گیرد. همچنین می باشد در مورد تعریض شبکه های ترافیکی موجود که سهم های متفاوتی از پلاکهای مختلف گرفته می گردد که این به معنای عدم رعایت تساوی میان آنهاست. در پروژه تنظیم دوباره قطعات زمین، هزینه­ها و مزایای اقدامات عمرانی از طریق سهم­گذاری متساوی و توزیع قطعات زمین بر اساس طرح تفکیکی جدید، بصورت عادلانه تقسیم می گردد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه