عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1: آب و هوا

بطور کلی سواحل جنوبی دریای خزر با آب و هوای معتدل و بارندگی فراوان از دیدگاه تقسیم‌بندی کوپن مانند مناطق معتدل به شمار می رود. این منطقه که به صورت نواری بین رشته کوه‌های البرز و دریای خزر محصور شده، از جلگه‌های پستی تشکیل شده که هر چه به طرف شرق پیش برویم، هم بر وسعت جلگه افزوده می گردد و هم رطوبت و اعتدال هوای آن کاهش می‌یابد. در حقیقت رشته کوه البرز که در حد فاصل دو آب و هوای متضاد واقع شده جلگه‌های پست خزری را از فلات مرکزی جدا می کند. مانند ویژگی‌های این اقلیم رطوبت زیاد و اعتدال درجه حرارت آن می باشد. دمای هوا در روزهای تابستان معمولاً بین 25 تا 30 درجه سانتیگراد و شب‌ها بین 20 تا 23 درجه سانتیگراد و در زمستان معمولاً بالای صفر درجه می باشد. دامنه نوسان سالانه دما به گونه متوسط در کل ناحیه خزری 3/18 محاسبه شده می باشد. در این منطقه بارندگی بسیار زیاد بوده و در تابستان شکل بارش غالباً به صورت رگبار می باشد. اندازه بارندگی نیز از غرب به شرق کاسته شده و نم نسبی هوا در هیچ‌یک از ماه‌هایِ سال در این ناحیه کمتر از 60 درصد نیست(سازمان هواشناسی استان گیلان، 1389).

1-1-2: درجه حرارت

بر اساس آمارهای اخذ شده از ایستگاه هواشناسی سینوپتیک دریایی شهر بندر انزلی طی دوره1376-1388، حداکثر مطلق درجه حرارت در شهرستان بندر انزلی 35 درجه سانتیگراد در ماه تیر و حداقل مطلق آن 2/0 درجه سانتیگراد در ماه بهمن گزارش شده می باشد. متوسط درجه حرارت با در نظر داشتن حداقل و حداکثر دما در این شهرستان به ترتیب 25/7 و 8/26 درجه سانتیگراد برای ماه‌های بهمن و تیر بدست آمده می باشد. این مسئله نشان می‌دهد که وجود رطوبت بالا و ارتفاع کم، امکان وقوع سرمای شدید را بسیار پایین آورده می باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه

دسته بندی : پایان نامه ارشد