شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

بافت­های فرسوده و نامنظم و بی قاعده همانند محله نویر بندرانزلی به عنوان یک قابلیت شهری می­بایست مورد توجه خاص و هوشمندانه قرار گیرند تا بتوان از همه ظرفیت­ها و قابلیت­های آن درجهت توسعه شهرنشینی بهره گیری نمود. به گونه کلی ویژگیهای پروژه تعدیل و تنظیم دوباره قطعات زمین را می توان در 5 عنوان طبقه بندی نمود:

1ـ دست یافتن به توسعه های شهری جامع با کاربردهای وسیع

2ـ توزیع منصفانه هزینه­ها و منافع بین تمام کسانی که به نوعی با پروژه در گیرند.

3ـ حفظ تمام حقوق و زمین های موجود انتقال آن به زمین های تفکیکی جدید .

4ـ مشارکت مالکین و صاحبان زمین درپروژه

5ـ طریقه منصفانه با حفظ شفافیت در تمام مراحل کار

بعد از برنامه ریزی و تهیه پلان­های کاربری اراضی شهری، پروژه تعدیل می تواند برای تحقق کامل این پلان ها مورد بهره گیری قرار گیرد تامراحل اجرایی راحت­تر طی شده و توسعه شهری محقق گردد.

بدون شک در یک توسعه شهری موفق یکی از اهداف برنامه­ریزان و طراحان ایجاد تعادل بین تمایلات شخصی صاحبان و مالکان با اهداف و خواسته های همگانی و منافع شهری می باشد، پروژه تعدیل و تنظیم دوباره قطعات زمین توانایی برقراری این تعادل و توازن را دارد و به نظر می آید دست یافتن به شناختی جامع از این پروژه و مطالعه جامع­تر و کامل­تر بر روی آن می­تواند در برخورد با بافتهای فرسوده روشی مناسب و کارآمد باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه