ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1: شروط لازم جهت اجرای پروژه تنظیم دوباره قطعات زمین

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

در اجرای خوب و موفق پروژه 5 شرط اساسی و لازم تاثیر گذار هستند:

1ـ سازماندهی و مدیریت جمعی: جهت اجرای پروژه لازم می باشد با ساکنین و م الکین مذاکره گردد و تمایلات و خواسته­های آنها سازماندهی گردد. همچنین در بافت­های فرسوده و محله­های پر جمعیت، لازم می باشد ساکنین جهت خروج از بافت و انتقال به مکانهای دیگر به گونه موقت، جهت اجرای پروژه سازماندهی شوند.

2ـ توافق روی پروژه: روشهای انجام پروژه تعدیل و تنظیم دوباره قطعات زمین بسیار پیچیده می باشد و برای درک آن از طرف مالکین و مستاجرین زمان زیادی لازم می باشد.

3ـ افزایش تراکم: نوسازی در یک ناحیه کوچک احتیاج به افزایش تراکم دارد.

4ـ نوسازی: با در نظر گرفتن تاسیاست زیر بنایی و خدمات عمومی جدیدی که بعد از اجرای پروژه به بافت اضافه می­گردد و همچنین افزایش تراکم در محدوده، نیاز به پلاک بندی واضح و نوسازی همه خانه­هاست که این موضوع می تواند به صورت تدریجی با فازبندی پروژه نیز صورت پذیرد.

5ـ سرمایه گذاری: اجرای موفقیت آمیز پروژه نیاز به جذب سرمایه دارد، این سرمایه می تواند از محل پس­اندازهای خانوادگی افراد مقیم و سهیم کردن خانواده­ها در طرحهای توسعه شهری و یا ازمنابع خارج از محدوده نظیر شرکتها و سرمایه گذاران خصوصی و دولتی صورت گیرد. روش اجرای پروژه نیاز به دانش فنی دارد و زیرا منافع افراد را شامل می گردد، لازم می باشد به نظرات آنها کاملا گوش داده و با در نظر داشتن این نظرات از طریق تشکیل کمیسیونهای مشورتی تنظیم گردد. لازم می باشد بین مالکین و ساکنین با طراحان و سایر عوامل، سازمانها و نیروهای درگیر توافقات و هماهنگی های لازم صورت گیرد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه