ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

1-1-1: بارندگی

عوامل آب‌و‌هوایی نظیر جایگاه قرارگیری شهرستان مورد مطالعه در منطقه معتدله، مجاورت با دریاچه خزر، نزدیکی به دیواره بلند رشته‌کوه‌های البرز و… باعث گردیده تا بارندگی در این محدوده به اندازه زیاد صورت گیرد و رطوبت نسبی نیز در حد بالایی قرار داشته باشد. بر این اساس متوسط بارندگی سالانه این شهرستان طی دوره1376-1388 برابر با 1423میلیمتر و متوسط روزهای بارانی آن 138 روز در سال بوده می باشد. به‌طوری‌که کمترین بارش‌ها در ماه تیر با 9/6 میلیمتر و بیشترین بارش‌ها در ماه مهر با 1/256 میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده می باشد. این شهرستان همواره پرباران‌ترین شهرستان استان گیلان به‌شمار می‌رود.

1-1-2: رطوبت نسبی

به اندازه بخار آب موجود در هوا بر اندازه بخار آبی که هوا در همان درجه حرارت می‌تواند در خود نگهداری کند رطوبت نسبی اطلاق می گردد. در این بین ارتباط درجه حرارت با رطوبت نسبی به شکل مستقیم بوده و کم و زیاد شدن درجه حرارت در اندازه رطوبت موجود در هوا تأثیر مستقیمی برجای می‌گذارد. با در نظر داشتن توضیحات ارائه شده حداقل رطوبت نسبی سالانه شهرستان مورد مطالعه طی دوره 1376-1388، 73 درصد و حداکثر آن 5/91 درصد بوده می باشد. همچنین متوسط میانگین سالانه رطوبت نسبی 3/84 درصد بدست آمده می باشد(سازمان هواشناسی استان گیلان، 1389). نتایج جزئی مقادیر دما و بارش و رطوبت نسبی در جدول شماره 3-1 موجود می‌باشد.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه