عنوان کامل پایان نامه :

 ساماندهی اسکان­های غیر رسمی شهری با در نظر داشتن مدل LR در بندرانزلی

قسمتی از متن پایان نامه :

: حتی با وجود اینکه این قطعه شکل و قواره ی منظمی دارد و اندازه آن هم کافی می باشد، قطعه B برای مصرف عمومی تخصیص داده شده می باشد. شکل و قواره­ی خوب و اندازه ی قابل ساخت در طرح پیشنهادی با اعطای قطعه ی B و دادن تراکم تشویقی به آن قابل ساخت شده می باشد (روش داوطلبانه)

D: اگر روشهای احیای زمین در مدل کوچکی که داریم قابل اجرا باشند، تمامی زمین هایی که در طرح وجود دارند LR شامل حالشان می گردد و منافع آن مساوی می باشد. برای بهره گیری از LR آغاز همه قطعات با یکدیگر یک گروه تشکیل می دهند. سپس مناطق قابل احداث جدیدی خلق می گردد و به صاحبان اصلی­شان بر می­گردد (با در نظر داشتن اقسام تفکیک) (Yomralioglu, 1996).

 

تصویر ‏2‑13 : مکانیزم احیای زمین براساس سیاست تنظیم مجدد زمین (Yomralioglu, 1996)

 

تجربه کشورهای موفق در زمینه­­­ی بازسازی بافت­های فرسوده نشان داده می باشد که می­توان با بکارگیری روش­های کارآمد نظیر روش تنظیم مجدد زمین، علاوه بر حفظ نقاط قوت، تا حد بسیار زیادی نقاط ضعف روش­های موجود را کاهش داد. در واقع روش تنظیم مجدد زمین یکی از روش­های داوطلبانه تجربه شده در بعضی کشورها می باشد که ما تاکنون در کشورمان بصورت داوطلبانه از آن بهره گیری نکرده­ایم .

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اصلی­ترین سؤال پژوهش این می باشد که دولت در ساماندهی سکونتگاه­های غیررسمی چه رویکردهایی را اتخاذ نموده می باشد؟ آیا این رویکردها در دوره های مختلف موجب پایداری سکونتگاه­های غیررسمی شده می باشد؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده از زندگی در این مجموعه­ها، نسبت به مکان قبلی زندگی خود، رضایت دارند؟

ـ آیا ساکنان مجموعه­های تجمیع شده مایلند که مجموعه­های مسکونی در اطراف محل سکونت آنها توسعه یابد و بالعکس، آیا ساکنان اطراف مجموعه­های تجمیع شده حاضرند در مجموعه­های مشابه زندگی کنند و یا حداقل، در ساخت آن مشارکت داشته باشند؟

ـ راه حل بهبود مساله چیست و یا به تعبیری با چه راه حلی می توان به پدیده اسکان غیررسمی در بندرانزلی پایان داد؟

 دانلود متن کامل پایان نامه جغرافیا در لینک پایین صفحه